Jednak pewne uzgodnienia trzeba poczynić. Otóz przed urządzeniem (fotoradar mobilny) musi byc ustawiony znak D-51 informujacy , ze danym /okreslonym odcinku dokonywany jest pomiar predkości pojazdów. Miejsce ustawienia tego znaku powinno byc uzgodnione z zarządca drogi.
Lokalizacja miejsc ustawienia urządzenia ,uzgodniona z Powiatową Komendą Policji.
Znak D-51 , może byc też przenośny ale nie musi. Można go zamontować na stałe i wtedy nawet kiedy kontrola sie nie odbywa , pełni role straszaka.Kierowcy nie wiedza czy akurat dzis fotoradar nie jest ustawiony.
Fotoradar rejestruje predkośc pojazdów z dwóch przeciwległych najazdów jednocześnie. Firma która jest producentem urządzenia w pakiecie dorzuca szkolenie dla dowolnej ilości osób , ktore maja obsługiwać fotoradar.
Fotorapid CM, oprócz funkcji, które są wymagane przepisami prawa, posiada wiele innych funkcji użytkowych. Do najważniejszych z nich zaliczamy:
rozróżnianie samochodów osobowych od ciężarowych i w związku z tym możliwość ustawiania różnych prędkości dozwolonych dla samochodów osobowych i ciężarowych,
możliwość wykonywania rejestracji w dzień i w nocy (przy zastosowaniu lampy błyskowej),
Aby skutecznie pracować z fotoradarem użytkownik powinien zapewnić dodatkowo:
komputer do obróbki zdjęć wykonywanych przez Fotorapid CM,
drukarkę laserową o rozdzielczości min. 600 dpi.,
jedną lub więcej osób do obróbki wykonanych zdjęć (zależnie od ilości zdjęć i trybu pracy). (moga pracowac w płaszczach przeciwdeszczowych a w lato w strojach plazowych
) jest to dodatkowy koszt ok.5500zł. nie licząc płaszczy i strojów plazowych.
Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 11:41 przez harmattan.