Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
08 lip 2012 - 22:18:21
Pragnę poinformować że na tegorocznych Otwartych Ogrodach będziemy mieli własny ogród 'historyczno-turystyczny' (Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny wraz z Uczniowskim Klubem Sportowo-Turystyczny TRAPER działającym przy Zespole Szkół nr 2 i 3).

W programie przewidujemy prezentację starych zdjęć Konstancina-Jeziorny, oraz zdjęć propagujących turystykę i piękno naszej gminy (TRAPER), namiot filmowy (pokaz kronik filmowych, wywiadów z mieszkańcami gminy, filmów o Konstancinie przygotowanych przez uczniów TAPERA, pokaz kilku scenek z serialu uczniów Akademiii Montessori w Mirkowie o historii Konstancina i okolic) oraz 'kącik dyskutanta' - prezentacja książek o K-J, materiałów, pamiątek...

Serdecznie wszystkich zapraszamy już we wrześniu!

Przy okazji mam prośbę - jeśli ktoś z Was chciałby udostępnić nam jakieś zdjęcia do zeskanowania bądź wypożyczyć jakieś pamiątki, przedmioty związane z K-J... będziemy ogromnie wdzięczni! Im więcej takich rzeczy tym bardziej atrakcyjny nasz ogród!

W sprawie ewentualnego udostępnienia nam materiałów proszę pisać w tym wątku, do mnie na priv, bądź na adres: adam_zysz@op.pl

Z góry dziękujemy!
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
14 lip 2012 - 22:06:13
Lubię to!Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
21 lip 2012 - 15:11:24
Dziękujemy za już, prosimy o jeszcze :-)
Parę osób zdecydowało się udostępnić zdjęcia ze swoich prywatnych zbiorów - dziękujemy.
Na wystawie pokażemy około 160 zdjęć historycznych oraz współczesnych.
Będą również takie, które do dzisiaj spoczywały w rodzinnych albumach.
Repertuar kina plenerowego mamy co prawda już opracowany, ale udostępnimy materiały każdej kolejnej osoby.
Autor projektu ścieżek turystycznych potwierdził swój udział w spotkaniu. Będziecie mogli zobaczyć projekty tych ścieżek oraz posłuchać opwowieśi ich twórcy: pasjonata turystyki, przewodnika, gawędziarza.
Jest propozycja utworzenia kącika kolekcjonera - jesteśmy otwarci, jeżeli ktoś chce zaprezentować swoją pasję kolekcjonerską - zapraszamy.
Myślimy z Pionkiem o zorganizowaniu, być może jako imprezy towarzyszącej lub w innym terminie, spacerów historycznych szlakiem ścieżek turystycznych po Konstancinie-Jeziornie.
Będzie wystawa książek o naszym mieście i gminie. Jeżeli się uda to może niektóre będzie można kupić lub wygrać w mini konkursach wiedzy.
Żeby nie było, planujemy również kawiarenkę.
W dalszym ciągu czekamy na kolejne propozycje.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
27 lip 2012 - 12:56:37
Przebijam Bartka smiling smiley
- kocham Was
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
06 sie 2012 - 00:17:04
przepraszam ze tak pozno reaguje. jestem zainteresowany starymi zdjeciami i ksiazkami o K-J moge to jeszcze jakos obejrzec?

pozdrawiam
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
06 sie 2012 - 22:30:04
Sporo książek o starym Konstancinie/Skolimowie, napisał p. Józef Hertel. Są w nich kopie zdjęć. Można się skontaktować z autorem i ew. nabyć książki na ul. Oborskiej 18 a. Warto przedtem zadzwonić tel. 22 756 44 71.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
20 sie 2012 - 15:56:23
do Goldfinger - nasz 'Ogród Historyczno-turystyczny' będzie 8 i 9 września, więc zapraszamy (szczegoły co do godziny i miejsca podam jak już się pojawi oficjalny program)

Przy okazji mam prośbę - potrzebny jest na najbliższą sobotę (25.08.2012) na próbę związaną z Otwartymi Ogrodami głośnik z dwoma mikrofonami ze stojakami (plus ewentualnie stojak do nut) , jeśli ktoś posiada i chciałby wypożyczyć, będziemy wdzięczni!
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
30 sie 2012 - 10:47:24
przypominam o Otwartych Ogrodach w Konstancinie-Jeziornie
Pełny program był już podawany na forum, można go też znaleźć tutaj(na dole strony):

[www.konstancinjeziorna.pl]

szczególnie serdecznie zapraszam do naszego ogrodu turystyczno-historycznego. Ul Strumykowa 5, sobota w godz 15-19, niedziela 10-14.
Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe materiały związane z Konstancinem-Jeziorną, zachęcamy do przynoszenia i podzielenia się z nami.

W ramach naszego ogrodu proponujemy wystawy (w tym prezentacja historycznych zdjęć z naszej gminy), pokazy filmów,rozmowy... ma dzialać również 'kawiarenka'.

Staramy się też zamówić dobrą pogodę ;)

Zapraszamy!
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
07 wrz 2012 - 15:38:53
przypominam że już w ten weekend Otwarte Ogrody, czyli również nasz ogród historyczno-turystyczny.
Zapraszamy na Strumykową 5 w sobotę od 15tej do 19tej i w niedzielę od 10tej do 14tej.

a na zachętę jedno ciekawe zdjęcie na reklamie Konstancina z 1901r

Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
07 wrz 2012 - 19:10:15
Dzwoniłem pod numer Tel 1545 przyjdę na Otwarte Ogrody to mi wyjaśnicie czemu Pionek podaje złe telefony do Biura Zarządu
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
08 wrz 2012 - 22:30:06
Numer mógł być "nieaktualny" z uwagi na te 111 -letnie rozmyślanie, zadzwonić czy nie ? Ale w tym numerze zawarta jest ciekawa informacja w 1901 r. sieć warszawska miała "potencjalną" pojemność 10 tys NN.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
28 wrz 2012 - 13:14:00
Wystawa zdjęć historycznych, prezentowana w ogrodzie historyczno-turystycznym, nie zniknęła.
Była prezentowana w Zespole Szkół nr 2, ceiszyła się bardzo dużym powodzeniem, obecnie jest zmontowana w Zespole Szkół nr 3.
Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje co do jej dalszego losu, to prosimy o pomysły.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
27 sie 2013 - 11:27:39
w tym roku znowu zapraszam na Otwarte Ogrody

Punkt 7 sobota 7 wrzesnia Godz.15.00-19.00, niedziela 8 września Godz. 10.00-16.00 - ul.Strumykowa 5 Konstancin

Ogród historyczno- turystyczny.
Wystawa starych zdjęć z Konstancina-Jeziorny (Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny ) oraz zdjęć propagujących turystykę i przedstawiających uroki gminy Konstancin-Jeziorna (Bartek Biedrzycki oraz Uczniowski klub Sportowo-Turystyczny :TRAPER? działający w Zespole szkół nr 2 i 3 ) a także dokumentów i map archiwalnych (Paweł Komosa) . Pokaz filmów dotyczących historii gminy oraz jej atrakcji turystycznych ( kroniki filmowe , wspomnienia mieszkańców, filmy uczniów), kącik dyskutanta, prezentacja książek map, pamiątekZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 18:15 przez pionek AGORY.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
06 wrz 2013 - 09:35:59na zdjęciu ogród nieistniejącego już pensjonatu Kowalewo w Skolimowie (początek XX wieku)

Jeszcze raz gorąco zapraszam do naszego Ogrodu Historyczno-Turystycznego na ul.Strumykową, bo przyszykowaliśmy moc atrakcji. Będzie namiot filmowy (filmy dokumentalne o Konstancinie, stare kroniki, wywiady z mieszkańcami...), 32 antyramy wspaniałych historycznych i współczesnych zdjęć z naszej gminy (część nigdy niepublikowanych), biblioteczka konstancińska - pokaz książek traktujących o nas...zej gminie (do wglądu permierowy najnowszy numer naszych Zeszytów Historycznych, możliwość nabycia książeczki ,,Papiernia w Jeziornie" a także gratisy - jak najnowszy numer Raportu, wypełniony w znacznej mierze artykułami historycznymi), spotkanie z Pawłem Komosą (autorem bloga Historia okolic Konstancina), kawiarenka wśród konstancińskich sosen... i znacznie znacznie więcej!
Pogoda ma dopisać, więc do zobaczenia w ten weekend!!!
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
06 wrz 2013 - 10:55:40
Fundacja Cultus wydala bardzo ciekawy album
[allegro.pl]

jak się dowiezdiałem z ich strony, promocja albumu w sobotę w Konstancinie podczas Festiwalu Otwarte Ogrody!!! (niestety,nie w naszym ogrodzie,ale bardzo blisko...)
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
04 wrz 2014 - 14:41:43


W najbliższy weekend kolejna edycja Otwartych Ogrodów w Konstancinie-Jeziornie!
Tak jak i w ostatnich latach, organizujemy Ogród Historyczno-Turystyczny przy ul. Strumykowej 5, do którego gorąco zapraszam! Będzie wystawa historycznych zdjęć, kino, kawiarenka na świeżym powietrzu, prezentacja książek dot. K-J itp. itd....

a na zdjęciu/plakacie powyżej - lato w Konstancinie (lata 30-te XX wieku)
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
01 wrz 2017 - 09:28:58
„Niemcy pojawili się tutaj w pierwszych dniach września, najpierw snuły się niekończące sznury motocykli koło plebani i kościoła w stronę Warszawy, przez most w Jeziornie. Na oczach głodnej ludności spożywali świetne konserwy z puszek, opróżniali moc butelek wina, podczas gdy dla miejscowej ludności wszelka żywność zginęła z widowni”
9 i 10 września serdecznie zapraszam na przygotowaną przeze mnie wystawę zdjęć wykonanych w czasie II wojny światowej na terenie Konstancina-Jeziorny przez przebywających tu żołnierzy niemieckich. Zdjęcia zestawione zostały z fragmentami wspomnień Moniki Żeromskiego oraz Krystyny Machlejd. W godzinach 14-16 będzie możliwość spotkania z autorem wystawy (postaram się przynieść jakieś dodatkowe ciekawostki)
[www.facebook.com]
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
23 sie 2018 - 12:15:42


Wystawa ,,Dawne ogrody Konstancina - Jeziorny" ( Festiwal Otwarte Ogrody 2018, Konstancin-Jeziorna )

Wystawa zorganizowana w ogrodzie państwa Czelejewskich prezentuje historyczne projekty zabytkowych założeń ogrodowych Konstancina-Jeziorny. Ponieważ większość ogrodów z początku XX wieku w przeciwieństwie do willi nie przetrwała do dzisiejszych czasów, ich projekty publikowane w przedwojennych książkach i czasopismach są dziś jedynym źródłem świadczącym o pierwotnej wielkości, bogactwie form oraz zróżnicowanej roślinności. Wystawie towarzyszyć będzie krótka prezentacja historii willi przy ul. Piłsudskiego 50 oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości. Wystawę przygotował Adam Zyszczyk, pasjonat historii Konstancina-Jeziorny, kolekcjoner regionaliów, współautor przewodnika ,,Kalejdoskop Konstancina”

8.09.2018 - godz. 14 - 17
9.09.2018 - godz. 14 - 16
ul. Piłsudskiego 50, Konstancin-Jeziorna

pełny program tegorocznego Festiwalu do pobrania ze strony:
[www.konstancinjeziorna.pl]

[www.facebook.com]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-23 12:32 przez pionek AGORY.
Re: Klub Miłośników Historii na Otwartych Ogrodach
03 wrz 2019 - 15:29:06
W najbliższy weekend zapraszamy do Konstancina na Otwarte Ogrody. W tym roku w zwiększonych siłach (udział całej redakcji portalu www.okolicekonstancina.pl) przygotowaliśmy aż dwie wystawy. Pierwsza dotycząca II wojny na terenie naszej gminy zaprezentowana zostanie w ogrodzie willi Maria przy ul. Piłsudskiego 50. Druga dotycząca społeczności żydowskiej w Jeziornie zawiśnie na ogrodzeniu domu przy ul. Fabrycznej 19, czyli na terenie dawnego getta.
Zapraszamy serdecznie do obu lokalizacji.
Na wszelkie pytania będziemy odpowiadali w ogrodzie willi Maria gdzie będziemy pełnili dyżury.

Na zdjęciu żołnierze niemieccy na terenie wsi Skolimów[www.facebook.com]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować