Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 03 lut 2013 - 21:16:03

Szanowni Mieszkańcy!
Rozumiem słowa naszego burmistrza, że "każdy mieszkaniec ocenia sytuację w gminie ze swojego punktu widzenia i dla niego, co naturalne, najważniejsze są jego potrzeby".
Nie rozumiem jednak gradacji potrzeb jaką "wyznaje" nasz burmistrz. Półmetek kadencji i wielkie sukcesy w oświacie - inwestycje tutaj to szczyt marzeń każdego ministra edukacji. Ale chyba nie burmistrza miasta i gminy?
Może Pan o czymś zapomniał? Jedyne UZDROWISKO na Mazowszu - wyglądające jak gnojowisko a największym sukcesem inwestycyjnym burmistrza jest przebudowa szkoły w Opaczy i budowa sali gimnastycznej? Ludzie! To jakaś parodia! Absolutnie nie mam nic przeciwko takim inwestycjom ale nie uważa Pan, że coś więcej od Pana powinniśmy dostać? Może "nie my" a gmina? Miasto dostaje :-) Chociaż dalej to całe UZDROWISKO wygląda nie najlepiej. Patrz wątek na naszym forum: "Co by się przydało w Konstancinie?" Szczegółowo przygotuję takie podsumowanie z naszego "punktu widzenia" Pańskiej kadencji i opublikuję niedługo. To oczywiście MOJA ocena - nie musicie się DRODZY FORUMOWICZE zgadzać.
Poniżej projekt inwestycji wod-kan.
JAK PAMIĘTAM SŁOWA PANA BURMISTRZA JAŃCZUKA, BUDOWA WODOCIĄGU W PARCELI ROZPOCZNIE SIĘ W TYM ROKU (MAMY 2013) - może przed grudniem? BUDOWA - PROJEKT Z POZWOLENIAMI DO CZERWCA JAK SŁYSZAŁEM. CZEKAMY W LIPCU NA MASZYNY


Uploaded with ImageShack.us
Firma Schuessler-Plan w osobie Pani inż. Marleny Rozbickiej i Współpracowników, realizuje obecnie projekt siecii wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Parceli i okolicznych miejscowości.
W dużym skrócie:
Zadanie ma 4 punkty dotyczące projektu i osobnych pozwoleń na budowę:
1. wykonanie kanalizacji ciśnieniowej z Obór do oczyszczalni Konstancin
2. wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Parceli i przetłoczenie do Obór - rejon 3 głównych ulic - Baczyńskiego, Podlaska, Grzybowska. Tzw. "trójkąt"
3. wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Parceli w "środku" miejscowości
4. kanalizacja sanitarna w Słomczynie i połączenie grawitacyjne z Baczyńskiego.
Bardzo proszę o spotkania i uzgodnienia z przedstawicielami firmy projektowej.
Jednocześnie zapraszam na Zebranie Wiejski w tej sprawie (z projektantami):
NIEDZIELA 17.02.2013 O GODZINIE 18.00 NA PLACU SOŁECKIM
Przedstawimy możliwą realizację i problemy z którymi jak zwykle musimy się zmierzyć.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 21:35 przez robert.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 lut 2013 - 21:40:32

Panie Robercie, ten schemat jest w zbyt małej rozdzielczości, żeby odczytać podpisy, a myśmy (tj. radni z Komisji Ładu) tego nie dostali (przynajmniej ja nie mam). Czy mógłby Pan wrzucić to w większej rozdzielczości albo przesłać mi mailem?

Jak skończyły się negocjacje z SGGW w sprawie przejścia rury przez ich teren za przepompownią w Oborach? Czy wie Pan coś na ten temat? Kiedy burmistrz ostatnio nas informował, rozmowy nie były jeszcze zakończone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.62.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lut 2013 - 15:38:25


Robert
a największym sukcesem inwestycyjnym burmistrza jest przebudowa szkoły w Opaczy i budowa sali gimnastycznej? Ludzie! To jakaś parodia!
Zgadzam sie w całej rozciągłości z faktem, ze parodia jest, ze buduje sie szkole bez sali gimnastycznej (ta wybudowana wszak została w innej szkole ;))
Generalnie przykre jest to, ze my...cieszyć sie musimy tym, co gdzie indziej jest norma od lat...
Obiektywnie przyznać należy jednak, ze nie wszystko to wina obecnego Burmistrza...
Choć niewątpliwie wszyscy liczyliśmy na wiecej...znacznie wiecej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04 lut 2013 - 16:04:01

Dziękuję panie Robercie za przesłanie schematu w pełnej rozdzielczości. Zbyt czytelny to on nie jest, choć ma dużo "kolorków", ale podstawowe założenia pokazuje. Z atmosfery i postaw w Radzie wynika dla mnie, że radni będą pilnować terminów i funduszy, jeśli chodzi o wod.-kan, w Parceli i sołectwach południowych. Jeśli chodzi o SGGW, jest problem, bo uczelnia ma wszędzie jakieś grunty, drogi, udziały i gmina co i raz musi się do niej zwracać o jakieś zgody, co nie daje burmistrzowi dobrej pozycji, jeśli chodzi np. o sprawę RZD Obory.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kanalizacja Parcela, Obory, Bielawa, Habdzin i in. - do przodu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2013 - 11:06:26

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zawiadamia strony postępowania, że w dniu 01.02.2013 roku zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej odprowadzającej ścieki z południowych terenów gminy Konstancin-Jeziorna - zadanie III, na terenie sołectwa Parcela-Łyczyn.

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zawiadamia strony postępowania, że w dniu 01.02.2013 roku zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej odprowadzającej ścieki z południowych terenów gminy Konstancin-Jeziorna - zadanie II, w ulicach Baczyńskiego, Podlaskiej i Grzybowskiej w miejscowości Parcela Łyczyn oraz ul. Literatów w miejscowości Obory.

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zawiadamia strony postępowania, że w dniu 01.02.2013 roku zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki z południowych terenów gminy Konstancin-Jeziorna - zadanie I, na odcinku od istniejącej tłoczni w miejscowości Obory do systemu kanalizacyjnego miasta Konstancin-Jeziorna, przewidzianego do realizacji w miejscowościach Bielawa, Habdzin, Obory, Konstancin-Jeziorna obręb 02-01, 02-03.

Pełna treśc komunikatów tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2013 - 11:09:33

W poniedziałek nie było jeszcze ugody z rektorem SGGW w sprawie przejścia przez ich teren. Burmistrz stwierdził, że żądania SGGW są niemożliwe do spełnienia i że zapewne wystapi do starostwa o użyteczność konieczną na działkach SGGW. To niestety może oznaczać opóźnienie w pracach (chyba, że starostwo się szczególnie pośpieszy, ale to się rzadko zdarza).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kanalizacja Parcela, Obory, Bielawa, Habdzin i in. - do przodu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.10.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 lut 2013 - 16:07:10

Z SGGW to przynajmniej ktoś coś rozmawia i negocjuje...
A w ramach dobrej polityki komunikacyjnej i konsultacyjnej ze wsią sie nie rozmawia...
Ot...wioska (w sensie prywatni właściciele) przyjmie oficjalne pisemko 'dajcie teren bo nam potrzeba' i ma dać...
Podobno ludzie maja dość takiego dyktatu i mówią 'nie damy tak jak i od lat nam nic nie dano (brak chodnika, 2 przyłącza kanalizacyjne na rok, czyszczenie kanału za prywatne pieniądze itd.itp.)'...
Pewnie 'inwestycja celu publicznego' wymusi na ludziach uległość jednak....potrwa to też trochę czasu..a czasami wystarczy po prostu...porozmawiać z ludźmi jak...z człowiekiem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2013 - 17:17:41

Ostatnio, kiedy kupowaliśmy od prywatnych właścicieli 4 odcinki ulic niezbędnych pod kanalizację (które tamci z kolei odkupili w swoim czasie od "spółdzielni") padały pytania, czy będziemy teraz podobnie postępować np. w Parceli. Usłyszeliśmy od przedstawicieli Urzędu, że na pewno tak, jeśli właściciele dadzą równie korzystne warunki. Tamte dróżki w Czarnowie kupowaliśmy po tych samych cenach, po których właściciele je kupili - od 9 do ok. 20 zł / m2. Był to zatem gest dobrej woli ze strony właścicicieli. Z kolei, kiedy mowa o niektórych ważnych drogach w sołectwach, słyszę (a nie mam możliwości tego potwierdzić, bo radni nie uczestniczą w negocjacjach), że właściciel życzy sobie 600 czy 1000 zł / m2. Gdybyśmy nabyli jedną taką drogę, pewnie byłoby przez to o jedną salę gimnastyczną albo jedno przedszkole mniej.

Jak napisałem, nie mam możliwości zweryfikowania informacji o oferowanych cenach. W przypadku SGGW burmistrz także nie wyjaśnił, jakie to warunki stawia właściciel, a tylko, że ich się spełnić nie da.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.18.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 lut 2013 - 19:15:50

Tu nie mówimy raczej o cenach tylko o sposobie dyskusji a raczej braku woli jakichkolwiek rozmów...
Przegięcie równe temu, gdy ktoś chce za kawałek gruntu jak za zboże...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa 2013 - 21:15:34

Mamy przetarg na wodociąg i kanalizację w Parceli.
W ogłoszeniu można przeczytać: CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2014.
Czyli szykuje się zupełnie przy okazji cieplutka kiełbaska przed kolejnymi wyborami smiling smiley.

Ciekawe dlaczego nie ma przetargu na rozbudowę sieci kanalizacyjnej na trasie Obory-Mirków? Urząd wielokrotnie powtarzał, że wodociąg i kanalizację w Parceli trzeba budować jednocześnie, że potrzebne dodatkowe ujęcia wody i przede wszystkim, że niezbędny jest dodatkowy rurociąg tłoczny dla ścieków, bo ten już istniejący z Obór jest niewystarczający.
To co się stało, że jednak wystarczyło zapasów na istniejącej sieci?
Bo chyba nikt nie liczy na to, że w początkowym okresie po wybudowaniu sieci niewiele osób zdecyduje się na przyłączenie do kanalizacji i dlatego można opóźnić budowę kolektora do oczyszczalni?

A co z pozostałymi sołectwami? Sieć, która ma powstać w przyszłym roku w Parceli zaprojektowana jest z zapasem i w sposób uwzględniający podłączenie do kanalizacji kolejnych wsi?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-15 21:16 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 pa 2013 - 22:09:38

Cóż, burmistrz twierdzi, że na grobli z okazji rezerwatu wojewoda polecił "policzyć wszystkie ptaszki i żabki", że są problemy związane z ochroną drzew (chodzi o odległość wykopu od drzew), a także - z uzyskaniem służebności na odcinku należącym do SGGW.

Myślę, że w tym wszystkim jest sporo prawdy, ale było to wiadomo już rok temu. Parcela to duże osiedle i burmistrz chce mu dać wodę przed wyborami - to mu się chwali niezależnie od wyborczych intencji. Co do pytania, czy już istniejący w grobli kolektor wystarczy, by obsłużyć całą Parcelę, odpowiedź w ubiegłym roku brzmiała - niestety absolutnie nie, teraz brzmi - tak, sprawdziliśmy, wystarczy - a jak jest naprawdę, dowiedzą się mieszkańcy, jak im zacznie wybijać w toaletach. Ale to już będzie prawdopodobnie po wyborach.

Pan burmistrz Jańczuk za zmysł polityczny ma u mnie piątkę, za rzetelność i wiarygodność informacji publicznej, w tym tej przekazywanej radnym - trójkę na szynach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa 2013 - 22:57:21

Czyli jest dokładnie tak jak myślałem.

A co z innymi wsiami? Czy nie będzie tak, że za kilka lat drogi w Parceli ponownie trzeba będzie rozkopywać, bo okaże się, że czegoś brakuje do podłączenia sieci z kolejnych sołectw?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 pa 2013 - 23:21:00

Teoretycznie zaprojektowany drugi kolektor w grobli ma pokryć zapotrzebowanie wszystkich wsi na południu - z tym, że nie wiadomo, kiedy ten kolektor powstanie. Dokładnych obliczeń przepustowości i przewidywanych wielkości zrzutów do sieci nie dostaliśmy, choć był taki wniosek Komisji Ładu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.135.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 pa 2013 - 00:15:08

Jakże to tak? Są jakieś nierealizowane wnioski komisji? Nie może to być! choć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 pa 2013 - 00:16:42

Projektowany kolektor pewnie pokryje zapotrzebowanie, tylko on będzie zaprojektowany prawdopodobnie od Obór do Mirkowa.
Pozostaje jeszcze kwestia doprowadzenia ścieków od tych południowych wiosek do przepompowni w Oborach.
Teoretycznie podłączenie np. Cieciszewa i Słomczyna (jeżeli kiedyś tam powstanie kanalizacja) powinno się odbyć przez sieć, która zostanie wybudowana w przyszłym roku z okazji kanalizacji Parceli.
Pytanie czy ta sieć w Parceli jest do tego przygotowana? Czy może za kilka (a raczej kilkanaście) lat po wybudowaniu kanalizacji w kolejnych sołectwach okaże się, że trzeba przeprowadzić przez Parcelę kolejną rurę, do przepompowni w Oborach, bo sieć poprowadzona przez Parcele nie podoła roli "tranzytowej".
Kuriozalny przykład kolektora z Obór pokazuje, że taki scenariusz (konieczność budowy kolejnych kolejnych przewodów przez Parcelę w przyszłości) wydaje się całkiem możliwy.

Nikt zdrowy na umyśle nie wpadłby na pomysł budowania kolektora z Obór z możliwością odbioru ścieków tylko z tego osiedla. Narysowanie dodatkowej kreski w ówczesnym projekcie i ułożenie od razu drugiej rury nieznacznie podniosłoby koszty w skali zadania.
Teraz położenie drugiej rury, rozbudowa przepompowni, to będzie inwestycja za co najmniej kilkaset tysięcy, bo wszystko trzeba zrobić jeszcze raz. Zaprojektować, uzyskać pozwolenie, wybudować itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: guciakguciak (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 pa 2013 - 20:17:19

Obecny kolektor od oczyszczalni do Obór wystarczy aby przejąć ścieki z Parceli (zakres przetargu). Dlatego podzielono budowę na etapy. Budowana rura w Baczyńskiego ma być wystarczająca do obsługi rozbudowanej sieci w pozostałych wsiach. jak policzą ptaszki, to wybudują większą średnicą od przepompowni w Oborach do oczyszczalni i pozwoli to odebrać ścieki z większego obszaru niż Parcela. Tak ja zrozumiałem burmistrza podczas kilku wystąpień w tym temacie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 21 lis 2013 - 09:30:49

Wybrano wykonawcę budowy sieci wod/kanalizacyjnej w Parceli.
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Głównym kryterium wyboru jest cały czas najniższa cena.
Oby nie odbiło sie nam to czkawką. Bądzmy jednak dobrej myśli;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 29 kwi 2014 - 19:47:24

Cytuję za onet.pl:

"Kuriozalna sytuacja w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Mieszkańcy jednego z osiedli od lat czekają na kanalizację. Kiedy gmina zaczęła wreszcie jej budowę, okazało się, że... tylko po jednej stronie drogi. Mieszkańcy drugiej nadal nie będą jej mieli, bo jeden z właścicieli nie chce użyczyć 2,5-metrowego pasa drogi. A gmina nie potrafi sobie z tym poradzić."

Szczególy obszerniej:
[wiadomosci.onet.pl]

Lektura pasjonująca. Gotowy scenariusz dla Barei.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: FURMANFURMAN (85.219.142.---)
Data: 29 kwi 2014 - 22:20:37

Co zrobił UMiG w Tej sprawie?.

Potrafił posunąć się do fałszowania map,i teraz komuś w UMiG będzie się odbijać czkawką albo i jeszcze gorzej.

A pan burmistrz ręczy za dokumenty podpisem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ZOBACZ PROJEKT INWESTYCJI WOD-KAN może burmistrz spełni obietnice
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (78.11.8.---)
Data: 23 maj 2014 - 11:43:23

Mogą wzrosnąć opłaty za ścieki:

[biznes.onet.pl]

Obserwując poczynania naszych władz gminnych w tym zakresie (inwestycje + wykonanie), skanalizowanie gminy zajmie 50 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.