Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.218.---)
Data: 09 kwi 2015 - 22:33:2613.04.2015 r. godz. 17.00 - Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:

2.Omówienie planu kadencyjnego Burmistrza na lata 2015-2018.

Czyli z zaproszenia na Komisje BOKIS wynika, że po 5 latach urzędowania jakowyś dokument (pierwotnie zapowiadany...daaaawno temu) powstał...
Celowo wątek otwieram w dziale dotyczącym mieszkańców bo wierzę, że to będzie dokument nie wynikający z polityki tylko wskazujący zamierzenia Burmistrza (choć dokument winien być raczej efektem wspólnych dyskusji z Radnymi...) realizujące potrzeby mieszkańców....
Tylko rodzi się pytane....GDZIE TEN DOKUMENT ZNALEŹĆ MOŻNA? Bo niestety nigdzie go znaleźć nie moge...a bardzo jestem go ciekaw..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: maniamania (159.205.235.---)
Data: 09 kwi 2015 - 22:51:05

Może dlatego będzie omawiany na BOKiS, żeby zapoznać radnych, a potem zostanie przedstawiony na sesji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.218.---)
Data: 09 kwi 2015 - 23:08:17

Moim zdaniem to nie powinien być dokument, z ktorym Burmistrz zapozna radnych czy przedstawi na sesji....czyli...zapozna z nim radnych...:-)
To powinien być dokument rzetelnie przedyskutowany, uwzględniający potrzeby ważone możliwościami i przedstawiający konkretne terminy realizacji zaplanowanych działań w poszczególnych obszarach...
Ciekawy jestem...oj ciekawy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: maniamania (159.205.235.---)
Data: 09 kwi 2015 - 23:48:21

Ale to Burmistrza plan kadencyjny, nie radnych i dlatego przedstawi go RM, która zgodzi się lub nie. Od czegoś trzeba zacząć, zamiast błądzić po omacku, mam rację czy nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 kwi 2015 - 00:16:23

Nieco sprostuję informacje tutaj się znajdujące. Burmistrz przedstawił swój plan na ostatniej sesji. Oficjalnie dokument przyszedł do nas w mailu 27.03.2015. Na sesji nie było dyskusji nad planem. Jak widać będzie sukcesywnie dyskutowany w komisjach. Dodatkowo na najbliższej sesji ma być przedstawiony przez Burmistrza plan budownictwa mieszkaniowego socjalnego. Jeżeli chodzi o plan, to wkleję go Państwu, jak tylko ogarnę jak to zrobić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.203.---)
Data: 11 kwi 2015 - 23:04:46

Wystarczy jpg'a wrzucić na google plusa tudzież innego imageshacka i wkleić tutaj jako link ;)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-11 23:05 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 13 kwi 2015 - 23:33:24


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: olaola (178.36.46.---)
Data: 14 kwi 2015 - 07:18:15

imponujący plan, ale brakuje mi:
1. terminarza prac
2. współpracowników w poszczególnych zadaniach
3. osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania (grupy zadań)

czy Skolimów Pn - Zach to też ul. Pułaskiego w okolicach poczty i Domu Aktora ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 kwi 2015 - 08:38:30

Najlepsze, że dziurawa jak sito kanalizacja pod ul. Bielawską nie jest w planie do remontu... przesiąki będą nadal. Gmina dopłaci, a jak Gmina dopłaci to dopłacimy do tego wszystkiego My wszyscy.

Brakuje też moim zdaniem wsparcia naszej Policji i zakupu samochodu "o właściwościach" lekko terenowych (podwyższony i napęd haldex 4x4) lub poprostu terenowych. Nasz Gmina to w większości nie jest lekki teren do jazdy i czasem trzeba "wjechać w krzaki, w pole, na wał" itp.

No i jakoś tak mało albo wcale o naszym fundamencie czyli charakterze uzdrowiskowym.

P.s.
O Asfalciarni jak rozumiem nie warto w takim planie wspominać gdyż "to kamień w bucie"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.226.---)
Data: 14 kwi 2015 - 09:39:36

1) Nie uwzględniono spisu kluczowych planów miejscowych absolutnie niezbędnych do uchwalenia w tej kadencji, w tym planu rozbrojenia "bomby zegarowej", czyli pofabrycznych terenów Mirkowa, a także Skolimowa Płn.-Zach. i kilku innych obszarów.
2) Nie uwzględniono planu usunięcia uciążliwej produkcji i zakładów z gminy uzdrowiskowej i zapobieżenia powstawaniu nowych poprzez konsekwentną politykę planistyczną i procedury POŚ.
3) Nie uwzględniono polityki ograniczania obszaru i zakresu tranzytu ciężkiego przez gminę uzdrowiskową.
4) Nie uwzględniono planu przywracania znikającego drzewostanu sosnowego jako podstawy mikroklimatu uzdrowiska oraz uzupełnienia kurczącego się drzewostanu w całej gminie. Szybkie znikanie kluczowego drzewostanu sosnowego i kurczenie się drzewostanu w całej gminie potwierdzają zdjęcia lotnicze i Google.
5) Nie uwzględniono konkretnych działań zmuszających RDOŚ do przygotowania planów ochrony gminnych rezerwatów oraz rzeczywistej opieki nad terenami chronionymi (patrole, czyszczenie środowiska)
6) Nie uwzględniono odbudowy stosunków wodnych tam, gdzie uległy one istotnym zakłóceniom (Bielawa, Skolimów).
7) Nie uwzględniono żadnych szlaków rowerowo-pieszych wzdłuż istniejących i planowanych ulic gminnych i powiatowych.
8) Nie uwzględniono wsparcia dla mieszkańcow przy zmianie struktury źródeł energii w gminie, w szczególności wymiany pieców i budowy instalacji solarnych.

To tylko tak wstępnie na gorąco. Sama struktura planu kadencyjnego wskazuje na priorytety rodem z miasteczka Nowhere Special, Drive-In, Arizona. Budujemy podobno gminę uzdrowiskową, nie tylko typową infrastrukturę tranzytowego przedmieścia. Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom wyśle odpowiednie wnioski o korektę planu kadencyjnego. Wkleję po złożeniu w UMiG.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-14 09:45 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 14 kwi 2015 - 11:58:08

Osobiście jestem przekonany, że nad tym...planem (mnie uczono, że by używać tego pojęcia trzeba przynajmniej termin dla zadań wskazać...) powinna odbyć się szersza dyskusja...zwłaszcza w gronie radnych bo to przecież oni powinni wyznaczać Burmistrzowi kierunki a nie on traktować ich jako maszynkę do głosowania nad własnymi pomysłami...i nie mówię już o tym, że brak jest w nim wielu rzeczy (również tych wymienionych przez Tomka), które były niedawno komunikowane jako priorytetowe dla Stowarzyszenia, przy poparciu którego Burmistrz o reelekcję się ubiegał...
Przy ograniczonych środkach istotne jest właściwe stawianie priorytetów...
Mnie np. poraziło to, że niedawno jeszcze była mowa o zagospodarowaniu terenu przy szkole w Opaczy na boiska wielofunkcyjne (na spotkaniu przed wyborami padł nawet termin 2017, na który już wtedy się oburzałem) a teraz tego zadania do roku 2018 brak jest w ogóle...
Szczęśliwie Pan Burmistrz wczoraj zgodził się ze mną, że najpierw powinniśmy dyskutować co chcemy tam zrobić (i zadeklarował publicznie, że koncepcja przygotowana w Urzędzie zostanie nam udostępniona) a później przejść do dyskusji czy i kiedy nas na to stać będzie...
Rzucanie już dziś haseł, że ktoś musi zdecydować czy ważniejsze jest nowe przedszkole od boisk przy szkole lub czy też że są na naszym terenie szkoły, których boiska też są w złym stanie jest demagogicznym stawianiem sprawy na głowie....
Zwłaszcza, gdy niedawno chwaliło się jak bardzo spadł deficyt a teraz głośno mówi się o tym jak duży ma być on w bieżącym roku wskazując to jako przeszkodę w realizacji określonych zadań...ech...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-14 12:00 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 14 kwi 2015 - 13:04:24

Akurat na boiska wielofunkcyjne mozna sie postarac o dofinansowanie z minministerstwa sportu, ktore nawet w tym roku mialo program i jak widze jest on conroku.Zawsze to oszczednosc o 33% kosztow kwalifikowanych z tego co pamietam.W przyszlym roku pewnie tez bedzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PLAN KADENCYJNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.218.---)
Data: 15 kwi 2015 - 00:01:34

Jakoś ja nie widzę nadmiernej korporacji między działaniami naszych władz a pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na nie....
burmistrz mówił, że wg jego wiedzy plan jest na bipie i...znalazłem [bip.konstancinjeziorna.pl]
W punkcie strategie i programy...miejsce niby właściwe...trzeba jedynie nad treścią popracować...i pozostaje wierzyć, że współpraca radnych z Burmistrzem bedzie w tej materii wzorcowa a efekty widoczne...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-15 00:02 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.