Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.144.---)
Data: 20 sie 2015 - 14:58:47

"Centrum handlowe powstanie na pograniczu Warszawy i Konstancina

Michał Wojtczuk
20.08.2015 13:59

Zawarliśmy przedwstępną umowę sprzedaży terenu między osiedlem Konstancja a ul. Warszawską, obok restauracji McDonald's. Nasz partner chce w tym miejscu budować niewielkie centrum handlowe typu convenience - poinformowała w czwartek firma GTC

Chodzi o teren na pograniczu Konstancina i Warszawy, naprzeciwko siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych. W ubiegłej dekadzie w tym rejonie, na wschód od ul. Warszawskiej firma GTC na ok. 30 hektarach zbudowała zespół willi, bliźniaków i szeregowców o nazwie Osiedle Konstancja. Domy jednak odsunięte są o ok. 70 metrów od ul. Warszawskiej. Początkowo GTC planowało budowę w tym miejscu obiektów komercyjnych, wspominało też o możliwości budowy zespołu rekreacyjnego z kortem tenisowym i fitnessem. Jednak z tych planów firma zrezygnowała. W ub.r. GTC sprzedała część terenu pod restaurację sieci McDonald's. Teraz chce sprzedać kolejny hektar innemu inwestorowi.

- Chcę w tym miejscu zbudować nieduże centrum handlowe typu convenience - wyjawił w rozmowie z dziennikarzem "Stołecznej" Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC, dodając, że umowa ma zostać sfinalizowana najpóźniej w ciągu 12 miesięcy.

Centra handlowe typu convenience oferują zazwyczaj kilka tysięcy metrów kwadratowych sklepów, z jednym większym supermarketem i kilkoma-kilkunastoma mniejszymi sklepami, drogerią i restauracjami. Ten typ obiektów handlowych służy przede wszystkim do zrobienia szybkich, uzupełniających zakupów w drodze do domu. Zazwyczaj sklepy są pod wspólnym dachem, ale mają osobne wejścia z zewnątrz, czyli inaczej, niż jest to w dużych galeriach handlowych.

Pracownicy konstancińskiego wydziału architektury potwierdzają, że obowiązujący plan zagospodarowania tego rejonu dopuszcza budowę przy ul. Warszawskiej obiektów usługowych, w tym handlowych.

Inwestor centrum handlowego przy Warszawskiej będzie musiał wziąć pod uwagę, że tuż obok, po drugiej stronie ulicy działa supermarket sieci Piotr i Paweł, a nieco dalej, w stronę Konstancina supermarket sieci Biedronka. Ponadto dobiega końca budowa centrum handlowego typu convenience o nazwie Plac Vogla w Wilanowie na Zawadach, u zbiegu ulic Vogla i Zaściankowej. Obiekt zacznie działać pod koniec września, zaoferuje ok. 5 tys. m kw. sklepów, największym najemcą będą delikatesy Alma."

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,18599553,centrum-handlowe-powstanie-na-pograniczu-warszawy-i-konstancina.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (159.205.227.---)
Data: 20 sie 2015 - 15:27:06

A to dopiero frajdę grinning smiley będą mieli mieszkańcy Konstancji, którzy kupując nieruchomość za b. duże pieniądze, uciekli od warszawskiego zgiełku. To się nazywa mieć "zajefane" szczęście.

Bielawa robi się jak dzielnica handlowa, autor reportażu zapomniał o sporym SIMPLu. Brakuje jeszcze chińskiego centrum eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 19 gru 2015 - 13:18:00

Wizualizacja, pytanie na ile się zmaterializuje?
Mam nadzieję, że nasz Burmistrz i Rada Miejska "przypilnują" tej inwestycji by dobrze wkomponowała się w krajobraz oraz by była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców."Powstanie nowe centrum handlowe – Quick Park Konstancin

Wojciech Wojnowski 11/12/2015

Quick Parku Konstancin

W Konstancinie powstanie nowy kompleks handlowo – usługowy z licznymi restauracjami i kawiarniami. Otwarcie Quick Park planowane jest na przełomie 2016 i 2017 roku.

Planowany obiekt w Konstancinie to jeden z kilkudziesięciu inwestycji pod marką Quick Park przygotowywanych do realizacji przez Inwestora – Real2B.
Nowe centrum handlowe

Quick Park Konstancin, zlokalizowany będzie w jednej z najbogatszych gmin na Mazowszu. Ze względu na swoją specyfikę, lokalizacja w tej prestiżowej części aglomeracji warszawskiej charakteryzuje się najwyższym w Polsce potencjałem zakupowym.

Quick Park Konstancin położony będzie przy drodze wojewódzkiej nr 724 łączącej Warszawę z Górą Kalwarią, w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji McDonalds’, osiedla Konstancja oraz prestiżowej American School of Warsaw.

Centrum zostało zaprojektowane jako zespól 2 niezależnych obiektów handlowych, oferujących łącznie kilkanaście punktów usługowych oraz gastronomicznych, najlepszych polskich i zagranicznych sieci. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępne będą komfortowe i bezpłatne miejsca parkingowe.

Architektura Quick Park Konstancin będzie współczesna ale i wyjątkowa, przy poszanowaniu tradycji okolicy. Przy użyciu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, wypełni miejsce pomiędzy ulicą Warszawską a ekskluzywnym osiedlem „Konstancja”. Swoim współczesnym wyrazem i architekturą wprowadzi nową jakość w to miejsce, które już dłużej nie będzie miejscem niezauważalnym. Poprzez połączenie ulicy handlowej z placem miejskim, cały kompleks o stosunkowo niewielkiej skali, nawiązywać będzie do klasycznych zasad urbanistyki, oferując nową przestrzeń miejską na najwyższym poziomie.

– Jesteśmy przekonani, że nowoczesny obiekt z miejscami nie tylko na zakupy ale i na miłe spędzanie czasu z rodziną i znajomymi będzie bardzo popularnym miejscem dla mieszkańców Konstancina i okolicznych gmin oraz południowych dzielnic warszawskich. Obiekt będzie dysponował wygodnym dojazdem dla klientów zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja w Konstancinie zostanie bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i stanie się nowym punktem, na mapie zakupowej, w południowej części Warszawy – poinformował Jarosław Fijałkowski Prezes Zarządu Real2B

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Quick Parku Konstancin odpowiada firma Mallson Polska. Projekt architektoniczny został przygotowany przez biuro architektoniczne MOFO Architekci.
Inwestor

Developerem obiektu jest spółka Real2B sp. z o. o., która wraz z Inwestorami, którymi są fundusz Retail Parks Fund FIZAN oraz Retail Development Management sp. z o. o., planuje sieć kilkudziesięciu retail parków i centrów handlowych pod nazwą Quick Park na terenie całego kraju."

http://retailnet.pl/2015/12/11/106122-powstanie-nowe-centrum-handlowe-quick-park-konstancin/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (87.205.244.---)
Data: 19 gru 2015 - 15:18:25

Właścicielem gruntu jest developer, który budował os. Konstancja, który obiecywał mieszkańcom tereny i obiekty rekreacyjne. Jak dotąd powstał jeden - McDonald's. Teraz będzie następny centrum handlowe. Pozwolenie wydaje powiat. Jesli mpzp pozwala na taka działalność, to Burmistrz może naskoczyc...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (87.205.244.---)
Data: 19 gru 2015 - 18:19:39

tu jest mpzp wyłożony, nie wiem czy już przyjęty przez RM: [bip.konstancinjeziorna.pl]

tu: [www.quickpark.pl] obiekt widać wyraźniej. Przypomina hale fabryczne, no może targowe i nawiązuje do zabytkowej architektury Kcina .
Pocieszające, że będzie gdzie postawić samochód - 180 miejsc parkingowych, inwestycja będzie gotowa w styczniu 2017Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-19 18:44 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: czaknoris (159.205.182.---)
Data: 19 gru 2015 - 19:52:24


Mixiorek
Mam nadzieję, że nasz Burmistrz i Rada Miejska "przypilnują" tej inwestycji by dobrze wkomponowała się w krajobraz oraz by była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

Na pewno. Jak oni czegoś dopilnują to...
Na wizualizacji kolejne skrzyżowanie na 724. Bez sygnalizacji, więc wszystko dobrze dopóki nie będzie stłuczek.mania
Pocieszające, że będzie gdzie postawić samochód - 180 miejsc parkingowych, inwestycja będzie gotowa w styczniu 2017

180 miejsc prakingowych na 5000 m2 powierzchni. Mało.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-19 19:54 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 19 gru 2015 - 20:48:35


mania
Pozwolenie wydaje powiat.

A nasz Burmistrz i Rada Miejska jak zwykle nic nie mogą, bidulki. Szkoda, że diety muszą brać, oj biedni oni są. Dobrze, że w takim razie mogli się wypowiedzieć o planach Saur dotyczących planowanego zakładu unieszkodliwiania "niebezpiecznych śmieci". W takim razie całe szczęście, że powiat jest teraz taki przyjazny Uzdrowisku. Na pewno nasi Radni oraz Pan wice Starosta dopilnują by ta inwestycja była tylko z pożytkiem dla naszej gminy....


czaknoris
Na wizualizacji kolejne skrzyżowanie na 724. Bez sygnalizacji, więc wszystko dobrze dopóki nie będzie stłuczek.

Ja mam nadzieję, że właśnie na to nie pozwoli Burmistrz, nasi radni oraz powiat. Niech będzie tak jak jest teraz czyli wyjazd tylko wjazd i wyjazd w stronę Powsina. Obok McD jest uliczka, któa obecnie jest ślepa, to może być drugi wyjazd. Na wizualizacjach niestety jest to nowe skrzyżowanie....
ŻADNEGO nowego skrzyżowania.

A miejsca parkingowe mają być "wygodne, szerokie". Ciekawe... idę o zakład, że będą standardowe. Jest też plac zabaw z licznymi drzewami między centrum handlowym a McD, zobaczymy czy nie pozostanie przypadkiem tylko w fazie planów lub nie skończy się na jednej zabawce i jednym krzaku...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (87.205.244.---)
Data: 19 gru 2015 - 21:34:10

pewnie się skończy na jednym pomniku i jednej brzozie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (46.112.137.---)
Data: 19 gru 2015 - 21:59:03

Ja bym się do wizualizacji nie przyzwyczajał. Myślę, ze właściciele domów Osiedle Konstancin widzieli na swoich wizualizacjach inne obrazki smiling smiley

Teraz też mogą chciec ograniczyć ilość protestów i skusić najemców. Podobnie z tymi drogami. To tylko wizja projektanta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: czaknoris (159.205.182.---)
Data: 20 gru 2015 - 01:50:13


Mixiorek
ŻADNEGO nowego skrzyżowania.

Z jakiegoś powodu takie skrzyżowanie pojawiło się na szkicach. Nie wiadomo czy dostali warunki na budowę skrzyżowania od MZDW, czy tylko kuszą potencjalnych najemców kolorową wizją odległej przyszłości.
MZDW sam z siebie skrzyżowania nie wybuduje, ale bardzo możliwe, że zgodzi się na jego budowę na koszt zainteresowanego. Swego czasu chyba właśnie na tej zasadzie powstała sygnalizacja przy Konstancji ku gigantycznej radości większości mieszkańców gminy K-J dojeżdżających do Warszawy.Mixiorek
A miejsca parkingowe mają być "wygodne, szerokie". Ciekawe... idę o zakład, że będą standardowe. Jest też plac zabaw z licznymi drzewami między centrum handlowym a McD, zobaczymy czy nie pozostanie przypadkiem tylko w fazie planów lub nie skończy się na jednej zabawce i jednym krzaku...

Na każdej wizualizacji i na każdym rzucie jest co innego. To wygląda na pomieszane rysunki kolejnych koncepcji. Na jednych jest plac zabaw, na innych tylko drzewa. Różni się układ, wielkość budynków i ilość oraz rozmieszczenie miejsc parkingowych.

Większość miejsc parkingowych nie wynika z dobrego serca inwestora tylko przebiegu linii zabudowy. Budynku bliżej drogi nie ustawi, to akurat będzie pod parking.
Poza tym z rysunków MPZP wynika, że za siedzibą PSE jest planowana droga (i nawet są pod nią wydzielone działki). Z drugiej strony również jest droga (w mpzp) obecnie prowadząca do tej, która biegnie za szkołą amerykańską, a w przyszłości do planowanej obwodnicy w nowym przebiegu drogi 724.
Czyli nie tylko dojazdy do sklepów (tego nowego centrum oraz Piotra i Pawła), nie tylko dojazd do parkingu pod PSE.
Obecnie brak możliwości zawracania w kierunku K-J na dłuższym odcinku, bo dopiero przy Shell'u, a to i tak tylko dla miejscowych, którzy wiedzą jak to zrobić. Minimalna odległość między skrzyżowaniami chyba też wychodzi.
Inwestor ma wszelkie argumenty ku temu, żeby uzyskać warunki na budowę tego skrzyżowania, bez względu na to czy nam się to podoba, czy nie.
Niewielu interesuje, że kolejne skrzyżowanie wydłuży czas dojazdu do Warszawy. Jeżeli będzie wola, determinacja i pieniądze inwestora tego centrum handlowego, to budowę skrzyżowania można zablokować chyba już tylko "politycznie".Hammer
Teraz też mogą chciec ograniczyć ilość protestów i skusić najemców. Podobnie z tymi drogami. To tylko wizja projektanta.

Wizja wizją, ale nie jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Da się to przepchnąć argumentując jak wyżej. Poza tym duży zawsze może więcej.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-20 01:55 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.33.---)
Data: 20 gru 2015 - 08:14:33

Kilka moim zdaniem istotnych spraw:
1. Galeria na Kabatach nie może dostać decyzji środowiskowej od ponad 2-3 lat? Inwestor ma kasę i zasoby, jest "duży". Kontrola społeczna tej inwestycji oraz nadzór urzędników powodują, że każdy błąd jest traktowany na niekorzyść i decyzji na tak nadal nie ma. Mimo mln zł, które stoją za dużym inwestorem.
2. W Mysiadle ma powstać Selgros (?). Inwestor za własną kasę ma zrobić synchronizację świateł na Puławskiej od Mysiadła do Płaskowickiej.
3. Na ul. Warszawskiej mamy jedynie trzy sygnalizacje świetlne - Mirkowska, Borowa, PSE. Nie ma żadnych innych świateł wokół. Nie pamiętam kiedy przejechałem te trzy skrzyżowania "za jednym zamachem" czyli tak bym na każdym miał światło zielone. Jadąc zgodnie z przepisami. Dobrze pamiętam, że MZDW, nasz Burmistrz w trakcie gdy trwała przebudowa mówili o synchronizacji tych trzech sygnalizacji. Jak jest każdy widzi. Można stać na każdych z tych świateł. Nie ma żadnej synchronizacji. Do tego dziwny nieproporcjonalnie długi czas ma światło zielone w ciągu ul. Borowej gdy stoi tam kilka aut a na ul. Warszawskiej tych aut jest kilkadziesiąt, podobnie przy PSE/ McD. Tak być nie może. Ul. Warszawska musi mieć duży priorytet a komunikacja miejska powinna i musi sprawnie wjechać i wyjechać z naszego miasta.

Ja to widzę tak - nasz Burmistrz, nasi Radni, Radni powiatowi, Starosta muszą wykazać pełną determinację by to centrum handlowe miało kameralny charakter, zabudowę, która wpisuje się w otoczenie i miasta w jakim powstaje. Jak również nie mogą pozwolić na kolejne skrzyżowanie przy PSE/ Piotrze i Pawle oraz wymusić na inwestorze by za własne pieniądze zrobił skuteczną synchronizację trzech sygnalizacji świetlnych na ul. Warszawskiej (Mirkowska, Borowa, PSE/ McD) tak by potok samochodów, autobusów na ul. Warszawskiej szybko i sprawnie pokonywał ul. Warszawską. Nie może być tak, że autobus 710 od PSE do np. Mirkowa jedzie 20-25 minut. A tak się niestety często zdarza...
Jeżeli będzie potrzeba to Starostwo niech blokuje i nie wydaje decyzji, tak jak dzieje się to na Kabatach. Inwestor będzie szedł po najmniejszej linii oporu oraz będzie robił tak by to jego inwestycja miała skrzyżowanie i jak najlepszy dojazd itp. My musimy zrobić tak by ta inwestycja wpłynęła jak najmniej na naszą piękną Gminę a może nawet niech ją polepszy poprzez skuteczną inwestycję w synchronizację trzech sygnalizacji świetlnych.

Władzo! Pokaż, że potrafisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.132.---)
Data: 20 gru 2015 - 08:40:11

Z ta synchronizacja świateł zapominacie o jednej rzeczy. Warszawie zależy na jak największym rozbiciu fali samochodów dojeżdżających do Wilanowa. Stąd takie ustawienie u nas i w Powsinie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.33.---)
Data: 20 gru 2015 - 08:54:15

Póki co nigdzie nie poruszyłem kwestii sygnalizacji w Powsinie smiling smiley skupmy się na naszej Gminie i MZDW.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 09 mar 2016 - 14:42:46

Dziś jest chyba posiedzenie komisji RM, na której inwestor ma przedstawić swoje plany. Może ktoś obecny by streścił? Wiem, że pewnie ma być pięknie ale było dobrze by jak najmniej zaszkodziło to naszej gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (159.205.235.---)
Data: 09 mar 2016 - 15:33:19


Mixiorek
Dziś jest chyba posiedzenie komisji RM, na której inwestor ma przedstawić swoje plany. Może ktoś obecny by streścił? Wiem, że pewnie ma być pięknie ale było dobrze by jak najmniej zaszkodziło to naszej gminie.

pięknie czy "pięknie"?

Nie wiem co zrobią mieszkańcy Konstancji, którzy mieli obiecane rozrywki rekreacyjno - sportowe? Teraz będą też rozrywki, ale galeriańskie.
Zabudowa wygląda jak bazarek (http://www.quickpark.pl/qp-konstancin/index.html ), nijak nie pasuje do willowej Konstancji i tego budynku z globusem, kwestie komunikacyjne pomijam ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (159.205.235.---)
Data: 09 mar 2016 - 15:44:51

zdaje się jest po ptokach - szukałam (pobieżnie) na stronie powiatu pozwolenia na budowę i znalazłam to: [www.urbanity.pl]
- z czego wynika, że jest ma status "zatwierdzony". Choć może chodzi o sam projekt, nie pozwolenie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 09 mar 2016 - 20:49:24

[ link ] Krótka prezentacja z planem centrum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: maniamania (159.205.235.---)
Data: 09 mar 2016 - 23:19:11

Lepiej wygląda niż z lotu ptaka (może drona, bo ptaki pouciekają). Nie tubylcom może się będzie podobało, ale wątpię czy mieszkańcom os. Konstancja, którzy uciekli z gwarnej stolicy do "spokojnego" Kcina. >grinning smiley<
Choć rzecz gustu, ja chwalić Pana mieszkam daleko od Bielawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: czaknoris (37.128.9.---)
Data: 09 mar 2016 - 23:23:41


mania
Nie tubylcom może się będzie podobało, ale wątpię czy mieszkańcom os. Konstancja, którzy uciekli z gwarnej stolicy do "spokojnego" Kcina. >grinning smiley<

Gdyby uciekali do spokoju, to nie kupiliby domów w zabudowie, w której sąsiad sąsiadowi może zaglądać do domu przez okno. Decyzja o wyborze tego miejsca była raczej podyktowana innymi względami. Wszak osiedle nazywa się "Konstancja". A to, że znajduje się we wsi Bielawa, to taki pomijalny szczegół smiling smiley.

Co do samego centrum to słabo wygląda ilość miejsc parkingowych. Z zaopatrzeniem też słodko nie będzie, bo z tego co widać, to praktycznie nie ma odseparowanego zaplecza.

Problemem jaki może się pojawić i dotknąć zdecydowaną część mieszkańców gminy i nie tylko, to kolejne skrzyżowanie na głównej drodze w kierunku Warszawy.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-09 23:29 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Centrum handlowe w Bielawie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 10 mar 2016 - 06:53:59

Ja mam jakieś dziwne przeczucie, ze to skrzyżowanie jest tylko rysunkiem, aby mieszkańcy nie protestowali. Później się okaże, ze któryś urząd się nie zgadza i przedłużą ta uliczkę dojazdowo do McD.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.