Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
1% zostaw w gminie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 sty 2015 - 07:58:15

Jak to robią inne gminy i czemu my mamy tak nie robić?


"1% zostaw na Ursynowie – czekamy na zgłoszenia organizacji

Już po raz piąty Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy rozpoczyna akcję „1% zostaw na Ursynowie”, której celem jest wsparcie ursynowskich organizacji pożytku publicznego (opp) w pozyskaniu środków z odpisów od podatku od osób fizycznych.

Jak co roku, każdy z podatników – osób fizycznych może przy rozliczaniu podatków przekazać kwotę 1% swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Urząd Dzielnicy będzie zachęcał mieszkańców do wspierania w ten sposób organizacji, które mają swoją siedzibę na Ursynowie lub też których aktywność jest ukierunkowana na rzecz Ursynowa lub mieszkańców dzielnicy. Nawet najmniejsza kwota to pomoc, która stanowi nieocenione wsparcie dla lokalnych opp.

Akcję planujemy rozpocząć 2 lutego br. kampanią promocyjną zachęcającą do przekazywania kwoty 1% swojego podatku. W tym celu tworzymy w serwisie internetowym Dzielnicy Ursynów (www.ursynow.pl) podstronę dotyczącą przedsięwzięcia wraz z wykazem organizacji pożytku publicznego działających na Ursynowie.

W związku z powyższym prosimy o propagowanie akcji „1 % zostaw na Ursynowie” wśród organizacji działających na Ursynowie.

Aby organizacja znalazła się w wykazie opp na stronie Dzielnicy Ursynów, powinna przesłać wypełnioną ankietę pocztą elektroniczną na adres promocja@ursynow.pl z dopiskiem w tytule maila „1 procent”. Im wcześniej ankieta trafi do Urzędu, tym wcześniej organizacja zostanie dodana do wykazu. Warunkiem umieszczania organizacji na liście jest posiadanie przez nią siedziby na Ursynowie albo prowadzenie aktywności ukierunkowanej na rzecz Ursynowa lub mieszkańców dzielnicy."

http://ursynow.pl/2015/01/1-zostaw-na-ursynowie-czekamy-na-zgloszenia-organizacji/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1% zostaw w gminie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 24 sty 2015 - 14:18:09


stefcio
Na to pytanie odpowiedzieli moi sasiedzi. W Kcinie obecna wladza marnuje szanse rozwoju i nasze pieniadze, dlatego placimy podatki tam gdzie pracujemy czyli w Wawie. Utozsamiam sie z tym stanowiskiem.

Cóż, czas na zmianę władzy był pod koniec zeszłego roku. Poprzednia i jeszcze poprzednia też marnowała szanse rozwoju i nasze pieniądze, także to żadna nowość. Chodzi o to by marnować ich jak najmniej. Teraz należy i można konkretnie, konkstruktywnie krytykować i podpowiadać co można zmienić. Jakie szanse są konkretnie marnowane i gdzie marnowane są nasze pieniądze. Konkrety.

Natomiast wracając do tematu wątku. Jeżeli ktoś nie płaci u nas podatków to niech nie wymaga, żeby było cokolwiek było zrobione. Do tego jeżeli marnowane są środki to nie tej osoby skoro nie u nas płaci podatki. Kanalizacja, chodnik, dziura w jezdni. Jeżeli będą zrobione to za podatki osób, które je tutaj zostawią. Te właśnie osoby mogą i powinny decydować co powinno zostać zrobione.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-24 14:21 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1% zostaw w gminie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.221.---)
Data: 24 sty 2015 - 22:13:22

Ale też chodzi by przyciągnąć innych...ale jest cały wątek o tym jak bardzo nasza władza nie jest tym zainteresowana...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1% zostaw w gminie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 26 sty 2015 - 08:03:49


Artek_Bartek
Ale też chodzi by przyciągnąć innych...ale jest cały wątek o tym jak bardzo nasza władza nie jest tym zainteresowana...sad smiley

Czytałem przed wyborami jakiś wywiad z jednym z naszych mieszkańców - Jerzym Urbanem. Powiedział, ze nie za bardzo wie na kogo i po co głosować bo po pierwsze on traktuje nasze miasto tylko jako sypialnio-hotel a spędza wiekszość czasu w Warszawie. Po drugie to on nie widzi na co idzie kasa.

Abstrahując od tego kto to mówi i jaką ma historię życiową to w pewnym sensie ma rację. Identyfikacja z naszym miastem i gminą jest bardzo mała. A jeżeli w ogóle istnieje to na poziomie opieki społecznej i występowania o mieszkania komunalne.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-26 08:08 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1% zostaw w gminie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 sty 2015 - 16:07:18

Do rzeczy.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.