Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
I.strefa w całej gminie i darmowe przejazdy liniami "L"
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 22 lis 2017 - 11:26:45

Radny Tomasz Nowicki uprościł procedurę składania wniosków dotyczących komunikacji liniami 700, 710, 724, 725, 742, 139 i N50 w związku z planowanym oddaniem do użytkowania ciągu ulic Rosnowskiego - Korbońskiego w Warszawie i planowanym połączeniem komunikacyjnym Konstancin-Jeziorna - Metro Kabaty, co pozwoli szybciej dostać się do pierwszej stacji metra, mianowicie opracował ankietę, która określi jasno i czytelnie pragnienia mieszkańców. W ankiecie jest także zawarte pytanie dotyczące I strefy biletowej dla Konstancina-Jeziorny.
Wypełnianie ankiety zajmie kilka minut, "podpisujemy" się mailem

tu jest link do ankiety: [goo.gl]

w razie wątpliwości można skontaktować się z pomysłodawcą ankiety:
Radny Tomasz Nowicki
tomasz.nowicki@konstancinjeziorna.pl

tel. 508-834-352

przypomnę, że konsultacje są prowadzone od dnia 17. listopada 2017 roku do 30. listopada 2017 roku, choć Radny liczy, że wypełnią Państwo ankiety do 29.listopada, żeby zdążył opracować wyniki i w czwartek 30. przedstawił w UMiGZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-10 13:32 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.11.---)
Data: 22 lis 2017 - 13:15:54

Ciekawy jestem, czemu w ankiecie brak pytania o linie L....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 22 lis 2017 - 17:59:45

bo konsultacje społ ws. linii lokalnych "L" już były:[www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.186.---)
Data: 22 lis 2017 - 19:03:19

Może Tomek nie pomyślał, a z resztą Tomek nie odpowiada za organizacje konsultacji
Ze swojej strony ankietę uzupełniłem i o Lkach napisałem


Przy tak dużej zmianie nie można zapominać o Lkach. Stąd nie trafia do mnie argument, że konsultacje były, ponieważ był w innej rzeczywistości 7xx
Moim zdaniem one powinny być uzupełniłem komunikacji 7xx, między innymi w tym zakresie, że dowożą do hub'u gdzie łatwo złapać jakiś autobus do metra/Wilanowa.
Szczególnie, że dowiedziałem się, że zwiększenie częstotliwości 724 może oznacza, że będą jeździć nie co 2 a co około 1 godz. -> lepiej, ale nie na tyle by ułatwić dojazd.
Jeżeli tak by miało pozostać to chcę złapać często kursującą Lkę i łatwo podjechać nią do 710

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.70.---)
Data: 24 lis 2017 - 13:56:32

Zamiast pseudo 724 powinno kursowac jakies wahadlo Piaseczno -Konstancin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: czaknoris (77.253.84.---)
Data: 25 lis 2017 - 00:35:22

Połączenie wahadłowe z K-J do Piaseczna mogłoby powstać jeżeli w 100% sfinansuje je gmina K-J, więc chyba można zapomnieć. Piaseczno nie ma interesu dokładać do czegoś takiego, bo dopłacają do 724 i 710.

Opcje: OdpowiedzCytuj
posiedzenia Doraźnej Komisji do spraw transportu miejskiego i infrastruktury
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 30 lis 2017 - 21:38:29

P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia Doraźnej Komisji do spraw transportu miejskiego i infrastruktury rowerowej w dniu 29 listopada 2017 r. o godz. 19:30 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna przy ul. Świetlicowej 1.


Przewodniczący Komisji Tomasz Nowicki otworzył posiedzenie. Powitał: Burmistrza Kazimierza Jańczuka, Zastępcę Burmistrza Ryszarda Machałka, mieszkańców oraz radnych.

Przewodniczący przedstawił porządek posiedzenia komisji:
1. Przedstawienie i omówienie wyników badania ankietowego mieszkańców na temat komunikacji miejskiej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.
2. Przedstawienie przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierza Jańczuka koncepcji zmian w układzie komunikacyjnym gminy Konstancin-Jeziorna.
3. Dyskusja
W pierwszej kolejności Przewodniczący Tomasz Nowicki omówił wyniki badania ankietowego mieszkańców na temat komunikacji miejskiej na terenie gminy Konstancin- Jeziorna. W badaniu ankietowym wzięło udział 545 osób, ankieta była dostępna w Internecie. Czas trwania ankiety 21.11.2017r. - 28.11.2017r. Szczegóły badania ankietowego stanowi załącznik z podsumowaniem.

W drugiej części Burmistrz Gminy Kazimierz Jańczuk przedstawił koncepcję zmian w układzie komunikacyjnym gminy:
Burmistrz swoją wypowiedź rozpoczął od tematu 1 strefy biletowej. Przytoczył pismo od Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, który zadeklarował przedstawienie kosztów przesunięcia 1 strefy biletowej, zaznaczając, że zgodę musi wyrazić Rada m.st. Warszawy. Trwają w tej sprawie rozmowy z Zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialną za transport publiczny w Warszawie.
Burmistrz zadeklarował, że stara się o przesunięcie 1 strefy biletowej, ale na początku powinna ona zostać wyznaczona na ograniczonym obszarze gminy: dla linii 724 do przystanku Polna, dla linii 700 i 710 do przystanku Sobieskiego, dla linii 742 do Os. Grapa, dla linii 725 do Kępy Okrzewskiej.
Następnie Burmistrz przedstawił koncepcję zmian w komunikacji miejskiej i zaznaczył, że trwają obecnie konsultacje społeczne w tej sprawie, a dzisiejsze posiedzenie komisji jest niejako również wysłuchaniem głosu mieszkańców w tej sprawie. Burmistrz uważa, że w nowym układzie komunikacyjnym powinien jeździć bezpośredni autobus do Wilanowa.
Podkreślił również, że powinno zostać utrzymane połączenie do Metra Wilanowska. Na ten moment nie wiadomo, gdzie linia 742 będzie miała swój kraniec w Warszawie, ale burmistrzowie gminy Konstancin-Jeziorna oraz Góra Kalwaria skłaniają się do Wilanowa.
Nie planuje się przy tym zwiększenia kursowania linii 742.
Linia 700 powinna zostać utrzymana na dotychczasowej trasie do Dw. Centralnego ze zwiększoną częstotliwością. Burmistrz poinformował, że wystąpił do Zarządu Transportu Miejskiego z deklaracją dofinasowania linii 700.
Linie 710 i 724 powinny zostać skierowane do Metra Kabaty. Burmistrz zaznaczył przy tym, że po 1,5 roku rozmów z burmistrzem Piaseczna, udało się go przekonać do zwiększenia kursowania linii 724 i w nowym układzie komunikacyjnym będzie kursowała co 50 minut.
Burmistrz poinformował, że trwają prace projektowe przy uruchomieniu na Grapie pętli docelowo dla autobusu elektrycznego. Nie wiadomo na dzień dzisiejszy, kiedy autobus elektryczny zostanie uruchomiony, natomiast Burmistrz podkreślił jeszcze jedną ważną rzecz:
plac przy znajdującym się Biurze Rady Miejskiej, tzw. Żeberko, jest obecnie terenem prywatnym, ale gmina podjęła rozmowy o wykupie tych terenów i w przyszłości w Jeziornie może powstać nowy węzeł komunikacyjny. Burmistrz zastrzegł, że wszystko zależy od rozmów z właścicielami, ale na obecną chwilę mogłoby się to udać na II połowę 2019r.
Burmistrz poinformował o staraniach wytyczenia buspasa na odcinku Konstancin-Jeziorna do Metra Kabaty, co znacznie skróci dojazd do metra (12-15 minut). Burmistrz przekazał, że Zarząd Transportu Miejskiego zadeklarował starania w imieniu gminy o wytyczenie buspasa na w/w odcinku.
W dalszej części burmistrz przekazał informację o planowanych zmianach w układzie komunikacyjnym Linii L. Temat linii L pojawiał się również w dalszej części dyskusji.
Jednocześnie burmistrz na zadawane pytania mieszkańców odnośnie autobusów typu L zadeklarował, że ew. Zwiększenia kursowania linii L w godzinach popołudniowo wieczornych jest możliwe w II połowie roku 2018. Obecnie trwa procedura przetargowa wyboru przewoźnika.

W trzeciej części dyskusji, głos zabierali mieszkańcy. Nie wszyscy jednak się przedstawili z imienia i nazwiska.
Małgorzata Tomczyk, Skolimów: 724 będzie jeździło co 50 minut, częściej niż obecnie, ale według mieszkanki to i tak za rzadko, tym bardziej, że Skolimów ma tylko jedną linię autobusową i nie ma stacji rowerów miejskich.
Katarzyna Augustyniak z ul. Bielawskiej: 710 powinien jeździć tak jak obecnie, do M.Wilanowska, jest to jedyny autobus jadący przez ul. Bielawską.
Mieszkaniec_3: powinien jeździć autobus do Wilanowa, prosi również o uwzględnienie większej ilości kursów popołudniowych dla linii L.
Mieszkaniec_4: dodatkowy autobus przez Mirków, linia 700 powinna jeździć częściej i wcześniej, bo pierwszy kurs jest o 8:20, a ostatni o 18, to za wcześnie. Być może część kursów przez Mirków. Linie autobusowe kursujące w weekendy są za rzadko, w późniejszych godzinach czeka się na autobus godzinę. Lki powinny jeździć w obie strony (Mirków), a nie przez jedną i powinny dojeżdżać do takich miejsc jak cmentarz w Skolimowie, w Słomczynie, do Elektrowni (w Jeziornie).
Mieszkaniec_5: linia 710 powinna jeździć na dotychczasowej trasie, jest to jedyna linia na takiej długości i dojeżdża do Wilanowa, Vogla, Sobieskiego.
Mieszkaniec_6: dodatkowy autobus z Grapy do Metra Kabaty, być może z pętli Chylice (Pańska), jest już tam przygotowane miejsce i do Metra Kabaty. Powinien być również buspas na al. Wilanowskiej w godzinach szczytu.
Mieszkaniec_7: na Mirkowie czekamy czasem na autobus 30 minut, 710 powinien jeździć do Kabat.
Mieszkaniec_8, Grapa: może Lka z Wilanowa do Polnej i zawrotka?
Joanna Żurowska, Grapa: Dojazd do Metra Kabaty jest bardzo ważny, ale równie potrzebna jest linia bezpośrednio do Wilanowa. 710 powinien jeździć do Wilanowa, ze zwiększoną częstotliwością.
Wojciech Waszczuk: wydłużyć lewoskręt z ul. Drewny do Korbońskiego .
Mieszkaniec_9: autobus 710 o 4:17 jest później niż kiedyś, jeżeli przy zmianie trasy do M.Kabaty będzie później, nie zdążamy do pracy na Mokotów (kierowca autobusu).

Burmistrz na pytanie Przewodniczącego Komisji czy linia N50 może zostać uruchomiona również w tygodniu, powiedział, że wszystko zależy od tego, jakie jest zainteresowanie tą linią w weekendy, trzeba o to spytać ZTM.
Głos zabrała również radna Katarzyna Jacyna, członek komisji, w odpowiedzi na wypowiedź jednej mieszkanki ws. Buspasa w al. Wilanowskiej.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk na bieżąco odpowiadał mieszkańcom na zadawane pytania.
Burmistrz przypomniał o trwających do 30.11.2017r. konsultacjach i możliwości składania uwag, propozycji do urzędu gminy. Spotkanie podsumowujące z pracownikiem ZTMu odbędzie się 8 grudnia 2017r. w Sali Posiedzeń o godz. 10:00.
Przewodniczący Komisji podziękował wszystkim za przybycie, za dyskusję i wyrażone opinie. Zaznaczył, że po wdrożeniu zmian wszyscy będziemy bacznie przyglądali się nowemu układowi komunikacyjnemu i po jakimś upływie czasu będzie wiadomo, jak zmiany w układzie komunikacyjnym są odbierane przez użytkowników komunikacji.
Szczegółowy zapis przebiegu posiedzenia zawarty jest na płycie CD, stanowiącej integralną część niniejszego protokołu. Przewodniczący zamknął posiedzenie Komisji o godz. 21:00
Protokół sporządził:
Tomasz Nowicki

Opcje: OdpowiedzCytuj
I.strefa w całej gminie i darmowe przejazdy liniami "L"
Wysłane przez: maniamania (87.205.170.---)
Data: 10 sty 2018 - 13:45:41

I. strefa
Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona I strefa biletowa na obszarze całej Gminy Konstancin-Jeziorna - uzgodniono w dniu 5 stycznia podczas spotkania Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie,
szczegóły tu: [www.konstancinjeziorna.pl]


Linie "L"
Już niedługo posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej liniami „L”. Na posiedzeniu Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna w dniu 20.grudnia, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, uchwalono finansowanie tej regulacji.

od kiedy i jakie jeszcze przyjemności czekają na posiadaczy KKM: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
od 1.marca podróż liniami L bezplatna dla posiadaczy KKM
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 10 mar 2018 - 11:03:25

Wszyscy mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą już korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami linii L14, L15, L16 i L 21. Wystarczy okazać przy wejściu do autobusu Konstancińską Kartę Mieszkańca.
(...) Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów na liniach „L”, to jeden z punktów programu walki ze smogiem. Ma on na celu zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców, a co za tym idzie służy ograniczeniu ruchu samochodowego.


Jak stać się użytkownikiem KKM - przeczytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
od 1.września 2018 I strefa w calej gminie
Wysłane przez: maniamania (84.40.211.---)
Data: 26 cze 2018 - 11:53:53

Negocjacje z ZTM (o czym wyżej w tym wątku) przyniosły rezultaty. O planach ZTM poinformował Radny Tomasz Nowicki:


Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.