Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
ZASZCZEP się PRZECIW GRYPIE - 55. latkowie darmo smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 02 pa 2019 - 13:05:30

Samorząd Konstancina-Jeziorny wzorem lat ubiegłych kontynuuje akcję bezpłatnych szczepień. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 55 lat.
Akcję na zlecenie gminy, w ramach programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie, prowadzi Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie.
Szczepienia wykonywane będą do wyczerpania limitu szczepionek, ale nie później niż do 13 grudnia br.

Wszystkich chętnych zapraszamy do jednej z poniższych przychodni:

Przychodnia Rejonowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie (ul. Warecka 15 A, tel. 22 756 46 93),
Przychodnia Rejonowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie (ul. Pocztowa 7, tel. 22 756 43 09),
Wiejski Ośrodek Zdrowia w Słomczynie (ul. Wilanowska 277, tel. 22 754 43 61),
Wiejski Ośrodek Zdrowia w Opaczy (Opacz 8, tel. 22 754 31 70).

Jeśli mieszkasz w Kcinie i ukończyłeś 55.lat nie ma znaczenia czy jesteś pacjentem SPZOZ czy innej placówki, zostaniesz zaszczepiony w jednej spośród ww. przychodni. Trzeba zadzwonić i umówić się na wizytę, bo przed szczepieniem musi Cię zbadać lekarz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
już jest szczepionka
Wysłane przez: maniamania (37.47.47.---)
Data: 29 pa 2019 - 12:52:26

Były braki w całym kraju, kilka dni temu, wytypowane przychodnie (zob. wyżej) otrzymały zapas szczepionek. Jest nadzieja, że dla wszystkich seniorów wystarczy - jeśli sie jeszcze nie zapisałeś, zadzwoń i umów się.

GIS: 150 zgonów w zeszłym sezonie z powodu powikłań po grypie
Autor: PAP/Rynek Zdrowia 01 października 2019 16:00

Eksperci podkreślili, że zaniepokojeni są tendencją wzrostową, jeśli chodzi o same zgony. - Zeszły sezon był szczególny pod względem zjadliwości wirusa. Dominował bardzo niebezpieczny wirus grypy AH1N1 - wyjaśniła Bałan.
- Ten wirus najprawdopodobniej przyczynił się do zwiększonej śmiertelności. Był on typowany przez WHO i znajdował się w szczepionce, więc osoby zaszczepione w zeszły sezonie mogły uniknąć zakażenia wirusem - dodała.
W ubiegłym sezonie epidemicznym na grypę i grypopodobne infekcje zachorowało 4,5 mln Polaków. Grypa w największym stopniu dotknęła najmłodszych.

więcej tu: www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/GIS-150-zgonow-w-zeszlym-sezonie-z-powodu-powiklan-po-grypie,198707,8,1.html

Zakażenie wirusem grypy wiąże się ze szczególnym niebezpieczeństwem pacjentów z grup ryzyka: dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych, a także przewlekle chorych. W skrajnych przypadkach może prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia wielonarządowych powikłań.
21 października dostępna będzie także donosowa szczepionka dla dzieci. Innowacyjna forma podania szczepienia eliminuje barierę strachu przed bólem czy igłami, co w dłuższej perspektywie może wpłynąć na wzrost wyszczepialności wśród najmłodszych.

źródło: www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Grypa-refundowane-szczepionki-juz-w-aptekach,198733,1018.html

Donosowa szczepionka przeciw grypie
W nadchodzącym sezonie epidemicznym grypy 2019/2020 na naszym rynku po raz pierwszy będzie dostępna donosowa szczepionka przeciw grypie. Szczepionka zawiera żywe atenuowane (osłabione) wirusy grypy.
Szczepionka przeznaczona jest do czynnego uodparniania przeciw grypie dzieci i młodzieży w wieku od 24 miesięcy do <18 lat. Preparat przygotowany jest w postaci aerozolu do stosowania donosowo. Zalecana dawka wynosi jedno naciśnięcie pompki (0,1 ml) do każdej dziurki w nosie. Dzieci nieszczepione wcześniej przeciwko grypie sezonowej powinny otrzymać drugą dawkę po upływie 4 tygodni od otrzymania pierwszej dawki.

więcej: [pbr.szczecin.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.